slaven151017

S. BELUPO – INTER 1:2

Datum objave: 15.10.2017

Inter je u 12. kolu Hrvatski Telekom Prve lige u Koprivnici bio bolji od Slavena Belupa i upisao pobjedu 2:1. Dvostruki strijelac za našu momčad bio je Andrić, dok je poraz domaćina ublažio Kendeš. Inter je tako osvojio izrazito važne bodove i preskočio Koprivničane na tablici, te sada zauzima šesto mjesto sa 14 bodova.

Slaven je u prvom poluvremnu prilično opasno prijetio, ali naš vratar Santini izvrsno je branio i poskidao sve lopte koje su išle u okvir vrata. Na drugoj strani, Inter je u 29. minuti poveo. Postonjski je kvalitetno ubacio iz prekida, a Andrić izvrsno reagirao i glavom poslao loptu u mrežu. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao i naš sastav na odmor je otišao s prednošću.

U 49. minuti velika prilika ukazala se Bouadli, ali Santini je opet bio na visini zadatka. Četiri minute kasnije Čirjak je iskosa pucao nekoliko centimetara pokraj vratnice, a Inter je u 64. minuti udvostručio prednost. Lijepa akcija, fino su kombinirali Šarić i asistent I. Blažević, da bi lopta došla do Andrića koji je odlično pucao i vrlo preciznim udarcem pogodio kut Slavenovih vrata.

Domaćin se tako našao u velikom zaostatku, kojeg je ublažio u 81. minuti, kada se u strijelce upisao Kendeš. Pokušao je Slaven i izjednačiti, bilo je prilika na obje strane, a Inter je izdržao i s punim plijenom vratio se iz Koprivnice.

Trener Samir Toplak:

-Presretan sam! Trebala nam je ova pobjeda. Radili smo i pripremali se za Slavenov sustav 3-6-1, a igra je donijela i opsanosti po našu mrežu. No, Santini je sve branio, a vodeći pogodak postigli smo na vrijeme. Domaćin je bio agresivan, ali nismo mu dozvolili šetanje kroz naše redove. Sada je bitno da naša momčad ovo samopouzdanje što bolje iskoristi. Ovo su posebno važni bodovi.

S. BELUPO: Marković, Međimorec (od 56. Trebotić), Musa, Katić, Goda, Vidović, Bistrović (od 65. Ivanovski), Vrljičak, Bogojević (od 46. Kendeš), Bouadla, Pejić.

INTER: Santini, Bosec, Grgić, Komorski (od 73. Dalić), Mamić, Postonjski, Šarić, Rak (od 88. Haramustek), I. Blažević (od 73. Mezga), Čirjak, Andrić.

Sudac: Bebek (Rijeka). (I. Pezelj)