Inter – Slaven Belupo 1:1

Datum objave: 26.09.2016

Inter je u 10. kolu Prve HNL na svom terenu remizirao sa Slavenom Belupom. Utakmica je okončana rezultatom 1:1. Naš klub došao je u vodstvo pogotkom Blaževića u 11. minuti, nakon akcije u kojoj su još sudjelovali Ottochian i Šarić. Gosti su brzo izjednačili, u 21. minuti Bouadla je udarcem iz daljine uspio zatresti Interovu mrežu. Na taj način postavljen je konačan rezultat utakmice.

Inter je odigrao vrlo dobro, bio nedvojbeno bolja momčad, ali nije realizirao brojne prilike. Dvaput su Zaprešićani (Puljić, Kolar) pogađali vratnicu, a Blažević je imao još nekoliko obećavajućih situacija. No, ostao je na pogotku iz 11. minute.

Vrijedi istakmuti i Puljićev slobodan udarac iz 68. minute, kada je vratar gostiju Blažević odlično regirao i spriječio pogodak. Sve u svemu, Zaprešićani su bili mnogo bliže osvajanju tri boda. Ovaj put nisu uspjeli, no igra protiv Slavena daje realni optimizam za nastavak natjecanja.

Interov trener Samir Toplak nakon utakmice je izjavio:

-Jako sam zadovoljan igrom, stvarali smo prilike, bili bolji tijekom 80 minuta. Malo sam tužan, ali nisam nezadovoljan. Ova igra pokazala je da smo na pravom putu, da se podižemo i možemo biti optimisti uoči nastavka sezone.

Toplak je i ovom prigodom izdvojio stopera Filipovića, pohvalivši ga za požrtvovnost i odličan nastup.

INTER: Čović, Bosec, Filipović, Komorski, Mesfin, Brlečić, Šarić (od 62. Šoljić), Kolar (od 80. Altiparmakovski), I. Blažević, Ottochian (od 89. Zulim), Puljić.

SLAVEN BELUPO: G. Blažević, Jovičić, Musa, Aliti, Štiglec, Christensen, Katić, Savić (od 74. Bogojević), Bouadla, Ivanovski (od 90. Arap), Heber (od 46. Purić).

Sudac: Frković (Gospić). (I. Pezelj)

ZapIntSla 1-1 24-09-16.pdf