kupnajava

INTER – SESVETE 2:1

Datum objave: 27.10.2017

Nogometaši Intera svladali su nakon produžetaka Sesvete 2:1 i plasirali se u četvrtfinale Kupa Hrvatske. Inter je poveo pogotkom Mazalovića s bijele točke u 49. minuti, drugoligaš je golom Sliškovića izjednačio u 73., a pobjedonosni pogodak djelo je Andrića u 116. minuti.

Prvo poluvrijeme nije donijelo golove, iako je u dva navrata prijetio Čirjak, pokušao je i Komorski, a Mezga je u 31. minuti pogodio vratnicu.

Vodstvo našem sastavu donio je Mazalović, sigurno realiziravši kazneni udarac kojeg je izborio Andrić. Upravo je Andrić u 63. minuti imao odličnu priliku, ali nije bio precizan. Slišković je, na asistenciju Goića, izjednačio i usmjerio utakmicu u produžetke.

Tijekom njih vidjeli smo dvije prilike V. Blaževića, ali i dobru obranu Mrmića, koji je u 101. minuti sačuvao našu mrežu, baš kao što je to učinio i ranije, u 80. minuti.

Napokon, u 116. minuti, Haramustek je odlično prošao desnom stranom i centrirao, a Andrić glavom zabio, donio Interu prolaz, a sebe još jednom prometnuo u junaka utakmice.

Trener Samir Toplak nakon nove pobjede izjavio je:

-Prava kup-utakmica. Cilj je ispunjen, prošli smo dalje, usput i razigrali neke igrače. Nismo ispunili namjeru da ne igramo produžetke i da ne bude tako dramatično, ali morali smo igrati dodatno vrijeme. Nismo prelomili utakmicu kada je to trebalo, kasnije su nam Sesvete iz prve prilike zabile i ušlo se u nervozu. No, rezultatom smo zadovoljuni i to je u ovom trenutku jedino bitno.

INTER: Mrmić, Bosec (od 62. Haramustek), Dalić, Komorski, Mamić, Regan, Mazalović, Ottochian (od 46. Rak), Mezga, Čirjak (od 57. V. Blažević), Andrić.

SESVETE: Sušak, Kluk, Džijan, Marić, Goić, Maloča, Jurjević (od 46. Drmić), Kolega, Dučkić, Filipović (od 72. Tolić), Novokmet (od 62. Slišković).

Sudac: Bel (Osijek). (I. Pezelj)