vijestirudesblazevic

INTER – RUDEŠ 3:1

Datum objave: 22.10.2017

Inter je u 13. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na svom terenu svladao Rudeš 3:1. Pogotke za našu momčad postigli su Čirjak, Šarić i Andrić, dok je za goste precizan bio Budimir. Inter se tako u petak navečer probio na peto mjesto sa 17 osvojenih bodova.

Rudeš je u Zaprešiću krenuo prilično ambiciozno, ali prva opasna Interova akcija zaključena je pogotkom. Dogodilo se to u 15. minuti, Andrić je ubacio s desne strane, a Čirjak odličnim udarcem desnom nogom efektno pogodio donji kut vrata gostiju.

Početkom drugog poluvremena opet je zaprijetio Čirjak, ali ovaj put lopta je otišla pokraj vratnice. U 60. minuti Andrić se izvrsnom fintom oslobodio pratnje i pucao, no vratar Picak je obranio, baš kao i Blaževićev udarac dvije minute kasnije.

U 63. minuti 2:0 za Zaprešićane. Postonjski je kvalitetno izveo korner, Andrić prenio loptu, a Šarić udarcem glavom pododio mrežu. To je peti kapetanov pogodak u ovom prvenstvu i Šarić je prvi Interov strijelac.

Rudeš je u 78. minuti smanjio zaostatak, Budimir je odmjerenim udarcem donio nadu gostima. Dvojbe o pobjedniku otklonjene su u 80. minuti, Rak je ubacio iz slobodnog udarca, a Andrić glavom postavio konačnih 3:1. Tako je Andrić u dvije utakmice prikupio tri pogotka i dvije asistencije.

Trener Samir Toplak:

-Ušli smo u utakmicu malo pospano i sporo, ali iz prvog pravog prelaska centra postigli smo vodeći pogodak. U drugom poluvremenu odigrali smo maestralno, bili smo sigurni osim u situaciji u kojoj smo primili gol. No, brzo smo došli do trećeg pogotka, imali još dvije dobre prilike. Čestitam ekipi na pobjedi i momčadskom duhu, to je put kojim moramo dalje ići. Prezadovoljan sam!

INTER: Santini, Bosec, Grgić, Komorski, Haramustek, Postonjski, Šarić, Rak (od 90. Regan), I. Blažević (od 73. Mazalović), Čirjak (od 88. Mezga), Andrić.

RUDEŠ: Picak, Borevković, Barbarić, Glauder, Pavić, Muić, Segado (od 58. Svraka), Lulić, Kamenar (od 69. Perić-Komšić), Entrena (od 60. Turčin), Budimir.

Sudac: Marić (Daruvar). (I. Pezelj)