Inter Zaprešić

INTER – RIJEKA 1:2

Datum objave: 21.10.2018

Nogometaši Intera pretrpjeli su poraz na domaćem terenu u 11. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. Rijeka je u Zaprešiću našu momčad svladala 2:1. Riječani su tako, u prvoj utakmici pod vodstvom novog trenera Igora Bišćana, osvojili sva tri boda.

Inter je prvi pogodak primio već u 11. minuti, i to uz priličnu dozu peha. Čolak je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta dodirnula obrambenog igrača, te prilično čudnom putanjom završila u mreži. U 29. minuti Vuk je izveo prvi udarac našeg sastava prema vratima Riječana, a gosti su sedam minuta kasnije ostali bez isključenog Lončara, koji je skupio dva žuta kartona. Na samom isteku poluvremena Inter je izveo dobru akciju, ali Vuk iz dobre pozicije nije uspio izjednačiti.

Drugo poluvrijeme krenulo je Interovom inicijativom, koja je u 61. minuti dovela do solidnog, ali ipak nepreciznog, udarca Andrića. Dvije minute kasnije Rijeka je povisila vodstvo. Brzu akciju u završnici su okrunili asistent Pavičić i strijelac Čolak, kojemu je ovo bio drugi pogodak na utakmici. U 72. minuti Šimunec je dobro pucao glavom, no Pavelić je ispred crte vrata zaustavio udarac. Zatim je Solomonov udarac bio ponešto neprecizan, ali isti igrač uspio je u 84. minuti smanjiti Interov zaostatak. Asistirao je Bosec s desne strane, a Solomon vješto poslao loptu u mrežu. Probudila se nada da naš sastav može do boda, ali od toga nije bilo ništa i Rijeka je s punim plijenom napustila Zaprešić.

Interov trener Samir Toplak:

-Nismo se uspjeli do kraja vratiti u utakmicu. Ponovno smo iskazali 'dječje bolesti', iako smo prvi gol primili nesretno. Na početku nismo bili dobri u pasu, pa smo tek nakon crvenog kartona Lončara otpustili kočnice. U drugom poluvremenu smo dominirali, ali i dozvolili da s igračem više primimo drugi pogodak. Kasnije smo smanjili, ali bod nismo uspjeli osvojiti.

INTER: Matković, Bosec, J. Čeliković, Šimunec, I. Čeliković, Vukčević (od 58. Rak), Postonjski, Muhar, Vuk (od 80. Ajayi), Andrić, Mamut (od 72. Solomon).

RIJEKA: Sluga, Pavelić, Punčec, Escoval, Zuta, Čanađija, Lončar, Gorgon (od 69. Kvržić), Pavičić, Heber (od 88. Acosty), Čolak (od 90. Župarić).

Sudac: Zebec (Varaždin). (I. Pezelj)