INTER – RIJEKA 1:2

Datum objave: 27.02.2017

Inter je na svom stadionu, u 22. kolu Prve HNL, ugostio Rijeku i upisao poraz. Riječani su pobijedili 2:1 i zadržali osjetnu prednost pred Dinamom na vrhu tablice.

U Zaprešiću se okupilo više od tri tisuće gledatelja, koji su vidjeli zanimljivu utakmicu. Rijeka je povela u 7. minuti, kada je Mišić snažno i precizno pucao s oko 25 metara i zatresao Čovićevu mrežu. Naša momčad izjednačila je vrlo brzo. U 9. minuti Blažević je kvalitetno ubacio iz kornera, a Filipović se najbolje snašao u skoku i glavom poslao loptu u mrežu gostiju.

Pogodak odluke postignut je u 48. minuti. Gavranović je prošao lijevom stranom i ubacio loptu pred Interova vrata. Tamo je na nju krenuo Andrijašević, a Filipović je, u želji da otkloni opasnost, poslao loptu u vrata i tako postigao autogol. Do kraja utakmice Rijeka je zadržala prednost i, nakon gotovo deset godina, iz Zaprešića otišla s pobjedom.

Riječani su bili bolji, imali više obećavajućih prilika. Tako je, recimo, Interovu mrežu u 37. minuti sačuvao Bosec, atraktivnom intervencijom na crti vrata. Od naših pokušaja, izdvajamo Blaževićev udarac u 4. minuti, te Puljićev slobodan udarac u 39. minuti. No, oba pokušaja nisu bila dovoljno precizna.

Interov trener Samir Toplak nakon utakmice je kazao:

-Čestitam Rijeci na zasluženoj pobjedi. Zadovoljan sam načinom na koji smo odigrali prvo poluvrijeme, željeli smo Rijeku što duže držati u nervozi. Na poluvremenu smo se lijepo dogovorili za nastavak, ali brzo smo kiksali i primili pogodak iz pogreške. No, i to je sastavni dio igre, nisam nezadovoljan pristupom i htijenjem mojih igrača.

Potom je Toplak rekao i sljedeće:

-Želim naglasiti kako se Inter uvijek bori za sebe, ni za koga drugoga. Govorim to zbog toga što se cijeli tjedan pisalo kako će nas Dinamo stimulirati za utakmicu s Rijekom. Bio je to neozbiljan i neodgovoran medijski linč. Zanima me hoće li se sad pisati kako će nas Rijeka stimulirati uoči utakmice s Dinamom. Mi ćemo u Makismir ići sa željom da uzmemo bodove, ne za Rijeku, već za sebe!

INTER: Čović, Bosec, Filipović, Komorski, Mesfin, Šarić, Mazalović (od 63. Postonjski), Blažević, Puljić, Brlečić (od 32. Polizzi), Mujagić (od 72. Zulim).

RIJEKA: Prskalo, Ristovski (od 90. Martić), Šofranac, Elez, Zuta, Maleš, Mišić, Vešović, Andrijašević (od 74. Bezjak), Gorgon, Gavranović (od 84. Čanađija).

Sudac: Vučemilović-Šimunović (Osijek). (I. Pezelj)