INTER REMIZIRAO S ISTROM 1961

Datum objave: 06.12.2016

Inter je, u utakmici 18. kola Prve HNL, na svom terenu remizirao s Istrom 1961, zanimljiv ogled okončan je rezultatom 2:2. Oba pogotka za Zaprešićane postigao je Puljić, koji sada s Gorgonom iz Rijeke predvodi strijelce Prve HNL. Puljić i Gorgon postigli su po osam golova. Strijelci za Istru 1961 u Zaprešiću bili su Roce i Lucio.

Inter je poveo u 16. minuti, kada je Puljić izvrsno pucao s dvadesetak metara i parabolom poslao loptu u Ivušićevu mrežu. Istra se u Zaprešiću postavila otvoreno i u 42. minuti stigla je do izjednačenja. Bertoša je ubacio s lijeve strane, a Roce pogodio za 1:1.

Zaprešićani su do novog vodstva došli u 51. minuti. Asistent je bio Čeliković, a Puljić glavom postigao svoj drugi pogodak na ovoj utakmici. Dvoboj se već približio završteku, Inter je bio blizu nove pobjede, no Lucio je u 84. minuti odličnim udarcem izjednačio na 2:2. Tako je svakoj momčadi pripao po bod. Istra i Inter ostali su susjedi na tablici, imaju po 19 bodova i zauzimaju šesto i sedmo mjesto.

Trener Zaprešićana Samir Toplak nakon dvoboja je kazao:

-Utakmica je bila kakvu sam i očekivao. Istra je ozbiljna momčad, sastav koji voli igrati. Igralo se 'na refule', a nama ostaje žal jer smo dvaput vodili, no ipak nismo pobijedili. Ipak, zadovoljan sam, najbitnije je ne gubiti u utakmicama s izravnim konkurentima.

INTER: Čović, Mesfin, Filipović, Begić, Čeliković, Šarić, Brlečić (od 46. Šoljić), Blažević (od 88. Mamut), Puljić, Polizzi (od 90. Zulim), Kolar.

ISTRA 1961: Ivušić, Žižić (od 82. Bouhna), Mitrevski, Georgiev, Miloš, Lucio, Paracki, Stepčić (od 90. Gojković), Bertoša, Roce, Gržan (od 69. Prelčec).

Sudac: Marić (Daruvar). (I. Pezelj)

ZapIntISt 2-2 05-12-16.pdf