inter-porazen-od-astre

Inter poražen od Astre, Toplak zadovoljan igrom

Datum objave: 12.07.2016

Inter je u slovenskim Bakovcima odigrao utakmicu protiv rumunjskog prvaka Astre. Rumunjska momčad pobijedila je 3:2, ali Zaprešićani su prikazali vrlo dobru igru te nesretno i glupo izgubili.
Astra se priprema za kvalifikacije za Ligu prvaka, riječ je o vrlo snažnoj momčadi s mnoštvom stranaca, među kojima dominiraju Brazilci. Astra je povela već u 3. minuti, kada je Boldrin iskoristio jedanaesterac. Izjednačio je efektnim golom Šoljić u 26. minuti, majstorski je pogodio rašlje.
U 38. minuti, nakon ubačaja iz kuta, Washington je opet doveo Astru u vodstvo, a novo izjednačenje Interu je donio Šoljić, svojim drugim pogotkom. Pogodio je glavom na asistenciju Čelikovića.
I pričuvna postava Zaprešićana dobro je parirala Astri i činilo se da utakmica ide prema remiju. No, u 81. minuti Interovi igrači zatresli su vlastitu mrežu. Hanžek je vratio loptu vrataru Mrmiću, ali on je nedovoljno pažljivo krenuo prema njoj, lopta ga je prevarila i otkotrljala se u mrežu. Tako je Astra stigla do pobjede, a Zaprešićani imaju razloga žaliti jer su na bizaran način izgubili utakmicu.
Trener Samir Toplak je rekao:
-Jako sam zadovoljan s obzirom na težinu utakmice i suparnika. Nakon dva tjedna rada smo u fazi s najviše umora, no protiv Astre smo u nekim dijelovima igre bili jako dobri. Povremeno smo igrali dobar presing, ali suparnik nam je znao stvarati probleme nakon naših netočnih pasova. Glupo smo poraženi, primili smo pogotke iz jedanaesterca, nakon kornera, dok smo si treći sami zabili. Najbitnije je da sve više počinjemo djelovati kao prava momčad, na dobrom smo tragu.
Interov sastav: Čović, Mesfin, Filipović, Komorski, Čeliković, Mazalović, Šoljić, Bočkaj, I. Blažević, A. Blažević, Kolar. Još su igrali: Mrmić, Mikulić, Begić, Hanžek, Hodžić, Ceraj, Neto, Prša, Mamut. (I. Pezelj)

(napomena: KOD KOPIRANJA TEKSTA U TISKANE ILI ELEKTRONSKE MEDIJE, OBVEZNO JE NAVESTI IZVOR TEKSTA, KAO I OSTAVITI SAMOG AUTORA ČLANKA NA KRAJU KOPIRANOG TEKSTA!)