cibalia12

REGAN I MEZGA DOBRI PROTIV PONIKVA

Datum objave: 27.09.2017

Nogometaši Intera u Kupljenovu su, u prijateljskoj utakmici, svladali Ponikve 3:1. Suparnik je bio vodeća momčad 4. HNL središte Zagreb, a najintrigantniji dio ovog dvoboja bili su prvi nastupi u Interovom dresu Obenga Regana i Dejana Mezge.

Odmah valja napomenuti kako su obojica ostavila dobar dojam, Regan je vrlo pokretljiv i 'okomit' zadnji vezni, dok je Mezga profinjeni znalac, koji u vrhu veznog reda umije razigrati momčad.

Inter je poveo u 10. minuti, kada je Bencun realizirao jedanaesterac, kojeg je izborio baš Regan. Na 2:0 povisio je Tomičić u 18. minuti, nakon što ga je s desne strane proigrao Mezga. Na isteku prvog poluvremena treći pogodak za našu momčad postigao je Nekić, dobro je pucao glavom poslije Čirjakova ubačaja iz kuta.

U drugom poluvremenu bilo je dosta izmjena, a u tom dijelu igre Ponikve se smanjile zaostatak. Strijelac je u 76. minuti bio Kopun lijepim lob udarcem, postavio je na taj način konačan rezultat. Valja napomenuti da nijedna momčad nije nastupila u najjačem sastavu, a obje ekipe imale su još nekoliko prilika za pogotke. Ponikve su ostavile povoljan dojam, riječ je o solidnoj i dobro vođenoj momčadi.

Interov trener Samir Toplak:

-Najvažnije nam je bilo vidjeti na djelu Regana i Mezgu. Obojica su opravdala očekivanja i pokazala da su igrači za višu razinu. Teren je bio mekan, ali mi smo u prvom poluvremenu dominirali i trebali zabiti još više. S drugim poluvremenom nisam zadovoljan, ali, ponavljam, ovo je prvenstveno bila utakmica za nove igrače. Ne vjerujem da će biti u konkurenciji za gostovanje kod Hajduka, ali zatim slijedi stanka za vrijeme koje će se potpuno uklopiti. Zadovoljan sam, bit će to dobro.

Interov sastav: Mrmić, Haramustek, Nekić, Dalić, Čirjak, Fumić, Regan, Tomičić, Mezga, Ottochian, Bencun. Još su igrali: Peruško, Vuletić, Gadže, Pleić, Rešetar. (I. Pezelj)