Inter Zaprešić

INTER – OSIJEK 0:3

Datum objave: 30.09.2018

Nogometaši Intera poraženi su na domaćem terenu u 9. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. Osijek je u Zaprešiću upisao pobjedu 3:0 pogocima Marića, Bočkaja i Bobana.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali gosti su i u tom razdoblju bili opasniji. Istina, naša momčad u 8. minuti izvela je dobru akciju, Andrić je povukao napad i ostavio loptu Vukčeviću, ali on je pucao iznad vrata. U 24. minuti veliku priliku imao je Pušić, no pogodio je vratnicu. U tijeku je bila 41. minuta, kada se Grgić našao pred Interovim vratima, ali Matković je odličnom intervencijom obranio taj pokušaj.

Drugo poluvrijeme donijelo je tri pogotka Osijeka. Njih je najavio Bočkaj malo nepreciznim udarcem u 56. minuti, potom je Marić iz idealne pozicije glavom prebacio gredu, ali u 67. minuti zatresla se Interova mreža. Vukčević je na poziciji desnog beka izgubio duel s Janžom, on je potom ubacio pred vrata, a tamo Marić zabio za vodstvo gostiju. U 70. minuti Dalić je napravio prekršaj na Hentyju, te zaradio drugi žuti karton i isključenje. Slobodan udarac izveo je Bočkaj, te loptu ispod živog zida poslao u mrežu. U 88. minuti konačnih 3:0 za goste postavio je Boban na asistenciju Pušića.

Interovu momčad vodio je Branko Lađević umjesto kažnjenog trenera Samira Toplaka. Lađević je nakon utakmice izjavio:

-Osijek je bio puno bolji i njegova je pobjeda zaslužena. U prvom poluvremenu smo se još i držali, imali i neke poluprilike. U nastavku je jedna velika pogreška našeg igrača kažnjena vodstvom gostiju, zatim smo ostali i s čovjekom manje pa je utakmica uskoro bila riješena.

INTER: Matković, Bosec, Dalić, J. Čeliković, I. Čeliković, Postonjski, Muhar (od 79. Zulim), Vukčević, Burzanović (od 65. Luštica), Ajayi (od 74. Ćulum), Andrić.

OSIJEK: Malenica, Grgić, Škorić, Tomelin, Janža, Ćavar (od 86. Boban), Pušić, Bočkaj (od 73. Pilj), Hajradinović (od 83. Lopa), Marić, Henty.

Sudac: Zebec (Varaždin). (I. Pezelj)