lokomotiva11241117

INTER – LOKOMOTIVA 1:1

Datum objave: 28.11.2017

Inter je u 17. kolu Hrvatski Telekom Prve lige ugostio Lokomotivu, a utakmica je okončana remijem – 1:1. Tako je naša momčad zadržala peto mjesto, s bodom više upravo od Lokomotive, a valja dodati kako je ovo šesti uzastopni prvenstveni dvoboj u kojem Inter nije poražen. U tom razdoblju upisane su tri pobjede i tri remija.

U prvom poluvremenu Zaprešićani su bili konkretniji i opasniji. Pokušavali su Andrić i Rak, a najbliže pogotku bio je Bosec u 23. minuti, no njegov udarac vratar Šemper zaustavio je glavom.

Lokomotiva je znatno odlučnije ušla u drugo poluvrijeme i u 53. minuti povela. Barić je s desnog boka ubacio loptu koja je došla do Šunjića. Uslijedio je odmjeren udarac i Šunjić je svojoj momčadi donio prednost.

Ubrzo je stiglo izjednačenje. Mamić je centrirao s lijeve strane, Oluić igrao rukom u šesnaestercu gostiju, a sudac Pejin pokazao na bijelu točku. Mazalović je bio siguran izvođač najstrože kazne i donio Interu izjednačenje. Bilo je to u 58. minuti, a valja spomenuti da je nedugo prije dosiđenog jedanaesterca bila još jedna situacija u kojoj se doimalo da je Oluić igrao rukom u svom kaznenom prostoru. No, tada se sudac nije oglasio.

Lokomotiva je do kraja utakmice imala nekoliko obećavajućih situacija, no Majerove udarce odlično je zaustavljao Santini, dok je Burić u 71. minuti pogodio gredu. Pred sam kraj zgodna pozicija za Raka, no pravog efekta nije bilo. Svakome je, dakle, pripao bod.

Trener Samir Toplak:

-Zahtjevna utakmica. Lokomotiva je bila jako dobra, no u prvom poluvremenu smo iskontrolirali događaje i limitirali suparnika. U prvih 15-20 minuta nastavka gosti su nas  izdominirali, naša tri igrača ovaj put nisu bila na željenoj razini, ali na kraju mogu biti zadovoljan. Zadržali smo Lokomotivu iza sebe na tablici.

INTER: Santini, Bosec, Grgić, Komorski, Mamić, Postonjski (od 82. Regan), Mazalović, Šarić, Rak, I. Blažević (od 55. Čirjak, od 87. V. Blažević), Andrić.

LOKOMOTIVA: Šemper, Barić, Majstorović, Oluić, Musa, Chago (od 62. Burić), Šunjić, Capan (od 46. Radonjić), Majer, Ivanušec, Krstanović.

Sudac: Pejin (Donji Miholjac). (I. Pezelj)