Inter – Lokomotiva 2:1

Datum objave: 22.08.2016

Nogometaši Intera na svom su terenu svladali Lokomotivu 2:1 i tako u šestom kolu Prve HNL upisali prvu pobjedu u ovom prvenstvu.

Oba pogotka za Zaprešićane postigao je Puljić. Prvi je, na asistenciju Kolara, realizirao odmjerenim udarcem u 8. minuti, a drugi, pobjedonosni, sjajnim udarcem lijevom nogom u 70. minuti. U međuvremenu je Lokomotiva izjednačila pogotkom Cekicija u 57. minuti, ali izvrsni Puljić nije dozvolio da Interu izmakne pun bodovni plijen.

Zaprešićani su dobro krenuli u utakmicu, brzo stekli vodstvo, ali prema kraju prvog poluvremena Lokomotiva je postajala sve opasnija. Nekoliko kritičnih situacija pred Interovim vratima prošlo je bez pogotka, ali u otvaranju drugog poluvremena gosti su izjednačili.

Trener Zaprešićana Samir Toplak zamjenama je želio vratiti ravnotežu na terenu, a nagrada je stigla Puljićevim pogotkom za osvajanje sva tri boda.

Toplak je nakon utakmice kazao:

-Bila je ovo teška utakmica. Počeli smo jako dobro, imali kontrolu, pas-igru, postigli gol. Ali, kako se Lokomotiva počela dizati, morali smo se povući i braniti se. U prvom poluvremenu dvaput smo imali dosta sreće. U nastavku sam neke taktičke stvari morao korigirati. Lokomotiva je kvalitetna i školovana momčad, stoga ova pobjeda dodatno dobija na vrijednosti.

INTER: Čović, Bosec, Filipović, Komorski, Čeliković, Šoljić, Mazalović, Kolar (od 69. Brlečić), Puljić, Blažević (od 82. Mesfin), Altiparmakovski (od 63. Begić).

LOKOMOTIVA: Zagorac, Bartolec, Majstorović, Perić, Rožman, Ćorić, Capan, Majer (od 46. Fiolić), Doležal (od 58. Bočkaj), Cekici, Antunović (od 68. Marić).

Sudac: Bebek (Rijeka) (I. Pezelj)

ZapIntLok 2-1 21-08-16.pdf