lokomotiva11241117

INTER – LOKOMOTIVA 1:2

Datum objave: 14.05.2018

Nogometaši Intera pretrpjeli su poraz u 35. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. Lokomotiva je u Zaprešiću upisala pobjedu 2:1 i osigurala peto mjesto na tablici, dok našoj momčadi pripada šesta pozicija. Strijelac za Inter bio je Rak, dok su za goste pogađali Šunjić i Musa.

Inter je poveo u 11. minuti krasnim pogotkom Raka. Asistent je bio kapetan Šarić, vratio je loptu Raku, a on izvrsnim udarcem s distance zatresao mrežu Lokomotive. To je četvrti pogodak Raka u ovom prvenstvu, a svakako treba napomenuti i da je Nikola sa sedam asistencija na vrhu klupske liste u toj kategoriji. Lokomotiva je do kraja poluvremena bezuspješno pokušavala izjednačiti, a izdvajamo šut Kastratija, kojega je neutralizirao vratar Mrmić. Treba spomenuti i ozljedu Šarića, zbog koje je kapetan u 41. minuti  zamijenjen Reganom.

U nastavku igre brzo je došlo do izjednačenja. U tijeku je bila 48. minuta kada je Šunjić natrčao na povratnu loptu i preciznim udarcem poravnao rezultat. U 56. minuti V. Blažević je pucao pokraj vrata, a dvije minute kasnije gosti su došli do pogotka vrijednog pobjede. Strijelac je bio Musa, koji je odmjerenim udarcem poslao loptu približno na isto mjesto kao nešto ranije Šunjić. Bilo je to 2:1 za goste i rezultat do kraja nije promijenjen. Inter je, doduše, imao nekoliko obećavajućih situacija, no dva Reganova i jedan Vukčevićev udarac nisu završili na željenom mjestu.

Interov trener Samir Toplak:

-Čestitam Lokomotivi na osvojenom petom mjestu. Zaslužila ga je, ostvarila je čudesnu seriju i pokazala da je bolja od nas. No, istodobno čestitam i svojoj momčadi na šestom mjestu... U ovoj utakmici primili smo golove nakon dvije neodgovornosti, što je omogućilo da se tijek dvoboja okrene. Kasnije smo imali prilike za izjednačenje, ali nismo ih iskoristili. Želim naglasiti kako smo ovog proljeća imali Komnena Andrića na samo četiri utakmice. Žao mi je zbog toga, jer znamo koliko Andrić znači za našu igru.

INTER: Mrmić, Bosec (od 85. Rešetar), Prenga, Dalić, Mamić, Postonjski, Mazalović, Šarić (od 41. Regan), Vukčević, V. Blažević (od 69. Čeliković), Rak.

LOKOMOTIVA: Hendija, Oluić (od 46. Krajinović), Karačić, Majstorović, Datković, Kastrati (od 90. Barić), Burić, Šunjić, Musa, Krstanović, Babić (od 68. Havojić).

Sudac: Lučić (Vinkovci). (I. Pezelj)