INTER – LOKOMOTIVA 0:0

Datum objave: 12.03.2017

Inter i Lokomotiva u utakmici 24. kola Prve HNL, odigranoj u Zaprešiću, remizirali su bez pogodaka – 0:0. Dvoboj je odigran po nepovoljnim vremenskim prilikama, snažan vjetar znatno je utjecao na izvedbu obje momčadi.

Naša momčad u 9. minuti opasno je zaprijetila vrataru Šemperu. Blažević je ubacio kvalitetan centaršut, a Mazalović loptu poslao u gredu. U 24. minuti dobra prilika ukazala se Cekiciju, no Čović je dobro reagirao i sačuvao mrežu.

Na početku drugog poluvremena, u 50. minuti, Inter je ostao s igračem manje. Mesfin je dobio drugi žuti karton, nakon čega je Lokomotiva gotovo 45 minuta bila brojčano nadmoćnija. U takvoj situaciji gosti su preuzeli inicijativu. U 54. minuti Rrahmani je iz izgledne pozicije neprecizno pucao, a do kraja utakmice Lokomotiva je imala još nekoliko opasnih pokušaja. Ipak, Inter je izdržao i s igračem manje osvojio važan bod.

Trener Samir Toplak nakon utakmice je kazao:

-Znali smo mi gubiti i 4:0 ili 5:1, ali u mom mandatu ovo je Interova najgora utakmica u igri prema naprijed. Bili smo sasvim bezopasni. Nakon Mesfinova isključenja momčad se mobilizirala, kvalitetno reagirala i s igračem manje osvojili smo veliki bod. Tim bodom sam prezadovoljan!

INTER: Čović, Mesfin, Begić, Filipović, Čale, Mazalović, Šarić, Brlečić (od 80. Polizzi), Puljić, Blažević (od 90. Kolar), Mamut (od 52. Postonjski).

LOKOMOTIVA: Šemper, Kolinger, Majstorović, Rrahmani, Grezda (od 13. Capan), Ćorić, Šunjić, Rožman (od 81. Chiquinho), Majer, Cekici (od 71. Antunović), Bočkaj.

Sudac: Vidulin (Kanfanar). (I. Pezelj)