cibalia-3-1-2017

Inter - Istra 2:2

Datum objave: 15.08.2017

Inter je u 5. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na svom terenu remizirao s Istrom 1961, bilo je 2:2. Naša momčad je nakon 26 minuta igre imala zaostatak od dva gola, ali ipak je uspjela pronaći stazu do izjednačenja i boda. Gosti su poveli u 8. minuti, Kitanovski je iskoristio pogrešku Prenge i donio prednost svojoj momčadi. U 26. minuti Grujević je ubacio s desne strane, a Matjaž udarcem glavom pogodio za 0:2. Inter je do poluvremena uspio smanjiti zaostatak. U 41. minuti Puljić je kvalitetno proigrao Raka, a on majstorskim udarcem iskosa zatresao mrežu Puljana. Naš sastav u nastavak je ušao agresivno i uporno pristikao obranu Istre. To se isplatilo u 62. minuti, kada se u gužvi pred vratima gostiju najbolje snašao Filipović i snažnim udarcem zakucao loptu u mrežu. Doimalo se tada da je Inter spreman i za potpuni preokret, ali unatoč dobroj igri i prilikama, rezultat se više nije mijenjao i svakoj momčadi pripao je bod. Trener Samir Toplak: -Nakon svega, na žalost, moram biti zadovoljan. Za potpuni preokret trebalo je i malo sreće, ali nju nismo zaslužili još od gostovanja kod Vinogradara. Istri smo poklonili dva gola i kasnije se bilo teško vraćati. Uspjeli smo izjednačiti, drugo poluvrijeme odigrali furiozno, stvarali prilike, ali nismo došli do pobjede. Ipak, osvojili smo novi bod... INTER: Santini, Dalić (od 74. Čirjak), Filipović, Prenga, Haramustek, Mazalović, Šarić, Rak, Puljić, V. Blažević (od 86. Ottochian), Bencun (od 46. Vukmanić). ISTRA 1961: Ivušić, Grujević, Gojković, Hadžić, Čuljak, Kokorović (od 73. Halilović), Puclin, Kitanovski (od 86. Maružin), Prelčec, Ofosu, Matjaž (od 88. Jelavić). Sudac: Gabrilo (Split). (I. Pezelj)