hajduk270818

INTER – HAJDUK 2:2

Datum objave: 27.08.2018

Inter i Hajduk odigrali su vrlo zanimljivu utakmicu koja je okončana remijem 2:2. Pogotke za našu momčad postigli su Andrić i Vukčević, dok su za Splićane pogađali Palaversa i Ivanovski s bijele točke. Treba napomenuti i kako je ovo bila prva utakmica na Interovom novom travnjaku koji se pokazao odličnim.

Bio je to dvoboj 5. kola Hrvatski Telekom Prve lige, ogled u kojem je brojna publika mogla uživati. Gostima se već u 3. minuti ukazala odlična prilika, ali Gyurcso je pucao pokraj vrata. Ubrzo je uslijedilo vodstvo Intera, i to nakon izvrsne akcije. Solomon je proigrao I. Čelikovića na lijevom krilu, on je poslao odličan centaršut kojeg je finim udarcem glavom u mrežu pospremio kapetan Andrić. U 37. minuti Postonjski je pucao iz slobodnog udarca, vratar Posavec odbio loptu, do koje je došao Andrić, ali ni njegov pokušaj nije završio u mreži. Pri samom kraju poluvremena Kelava je zaustavio Juranovićev udarac i na odmor se otišlo s Interovim vodstvom. Treba reći da je naša momčad odigrala odlično poluvrijeme, a vrlo učinkovitom se pokazala odluka trenera Toplaka da od prve minute na teren pošalje dva napadača, Andrića i Solomona.

Početak nastavka donio je izjednačenje, Palaversa je u 49. minuti pucao s distance i iznenadio Kelavu pa je lopta završila u mreži. Tri minute kasnije zabilježili smo Rakov udarac pokraj vrata, a u 57. minuti Inter je stigao do novog vodstva. Nakon duge akcije lopta je došla do Vukčevića, koji je iskosa s desne strane gromovito pucao i postigao vrlo efektan pogodak. U 74. minuti sudac Pejin jedan kontakt Prenge i Ivanovskog vidio je kao prekršaj našeg stopera i dosudio kazneni udarac. Ivanovski je iskoristio jedanaesterac i postavio konačnih 2:2. Vrijedi spomenuti i 85. minutu, kada je Kelava odličnim obranama zaustavljao udarce Palaverse i Delića.

Trener Samir Toplak:

-Kad pogledamo sve zajedno, rezultat je realan. Utakmica je bila zanimljiva, mi smo dvaput vodili, ali na kraju je, ponavljam, okončana realnim rezutatom. Bilo je i pogrešaka, no nakon svega mogu biti zadovoljan. Odlučio sam zaigrati s Andrićem i Solomonom, htio sam pobjedu do koje nismo došli, ali varijanta s dva napadača se isplatila.

INTER: Kelava, Haramustek (od 82. Bosec), Prenga, Šimunec, I. Čeliković, Postonjski, Ćulum, Vukčević, Andrić (od 90. Mamut), Rak, Solomon (od 67. Muhar).

HAJDUK: Posavec, Juranović, Vučur, Mikulić, Fomitschow (od 70. Filip), Jradi (od 60. Delić), Hamza, Palaversa, Jairo, Ivanovski, Gyurcso (od 75. Šehić).

Sudac: Pejin (Donji Miholjac). (I. Pezelj)