inter-rijeka-1-2

INTER – HAJDUK 1:3

Datum objave: 03.04.2017

Nogometaši Intera u 26. kolu Prve HNL na svom su terenu pretrpjeli poraz od Hajduka. Splićani su u Zaprešiću upisali pobjedu 3:1. Strijelac za našu momčad bio je Kolar, dok su za goste pogađali T. Bašić, Nižić i Ohandza.

Utakmica je odlično počela za Inter, već u trećoj minuti Kolar je postigao pogodak. Prethodno je Postonjski dobro ubacio iz kornera, lopta je došla do Kolara, koji je s nekoliko metara bio efikasan.

Hajduk je, nakon što se našao u rezultatskom minusu, uporno tražio izjednačenje. U 19. minuti Said je iz povoljne pozicije pucao pokraj vrata. U 25. minuti Inter je imao priliku za povećanje vodstva, no Puljićev udarac glavom obrana gostiju neutralizirala je i izbacila loptu u korner.

U 34. minuti izjednačenje. Savvas je centrirao zdesna, a T. Bašić glavom poslao loptu u mrežu. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:1, no u nastavku je Hajduk postigao još dva gola.

Vrlo bitan trenutak dogodio se u 67. minuti, kada je, nakon dva žuta kartona, isključen Mazalović. Splićani su opet počeli opasno prijetiti, u 76. minuti Čović je odlično obranio Ercegov udarac. No, minutu potom Tudor je ubacio s desne strane, a Nižič pogodio za vodstvo Hajduka. Pobjedu gostiju potvrdio je Ohandza u 88. minuti, kada je iskoristio Ercegovu asistenciju i postavio konačan rezultat.

Interov trener Samir Toplak nakon utakmice je izjavio:

-Umjesto da nas brzo vodstvo podigne i donese nam dodatno samopouzdanje, mi smo stali i Hajduku prepustili igru. Opasni smo bili jedino iz prekida, a ključan trenutak bilo je Mazalovićevo isključenje. Uža obrana odigrala nam je najlošiju utakmicu, a lako se moglo uočiti koliko su nam nedostajali Blažević i Ottochian. Čestitam Hajduku na zasluženoj pobjedi.

INTER: Čović, Bosec, Begić, Filipović, Čale (od 46. Mesfin), Mazalović, Šarić, Zulim (od 46. Brlečić), Puljić, Postonjski, Kolar (od 80. Šiljić).

HAJDUK: Stipica, Tudor, Nižić, Ćosić, Kvesić, Jefferson, Savvas, Vlašić (od 74. Ohandza), T. Bašić (od 68. Hamza), Said (od 89. Jandrek), Erceg.

Sudac: Jović (Zagreb). (I. Pezelj)