Inter Zaprešić

INTER – GORICA 1:3

Datum objave: 29.10.2018

Nogometaši Intera pretrpjeli su poraz na domaćem terenu u 12. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. Gorica je u Zaprešiću upisala pobjedu 3:1 i tako nastavila odličnu seriju.

Naša momčad dobro je otvorila utakmicu i u 10. minuti došla do vodstva. Bosec se spustio desnim krilom i ubacio nisku loptu, a pred vratima gostiju Andrić odlično reagirao i zatresao mrežu. To je sedmi Andrićev pogodak u ovom prvenstvu.

U 19. minuti Muhar je vrlo dobro izveo slobodan udarac sa 30 metara, ali vratar Kahlina uspio je neutralizirati taj udarac. Tri minute kasnije sporan trenutak, događaj koji je imao golem značaj za tijek utakmice. S tribine se doimalo da je Andrić pred vratima Gorice zaustavljen prekršajem, ali sudac Čuljak nije dosudio jedanaesterac. Štoviše, još je Andriću dodijelio žuti karton, smatrajući kako je Interov kapetan simulirao.

Gorica je izjednačila u 32. minuti, Atiemwen je centrirao s lijeve strane, Dvorneković pred vratima ostao 'sam kao duh' i mirno poslao loptu u mrežu. U tijeku je bila 43. minuta kada je Atiemwen izvrsno pucao sa 25 metara i postigao vrlo efektan gol za vodstvo Gorice.

Početak drugog poluvremena donio je konačnih 3:1 za goste. Nakon što je Čabraja prošao lijevom stranom, akcija je nastavljena u Interovom kaznenom prostoru, a lopta došla do Marine koji je postigao treći gol gostiju. Inter se našao u velikom zaostatku, kojeg nije uspio anulirati. Bilo je obećavajućih situacija, Prenga je recimo pokušao glavom, ali do promjene rezultata nije došlo. Tri boda otišla su u Veliku Goricu.

Interov trener Samir Toplak:

-Počeli smo jako dobro, postigli pogodak, imali kontrolu igre. Sve je vodilo prema tome da povedemo i 2:0. Ali nismo, a potom smo primili golove. Uoči prvog loptu je izgubio Postonjski, uoči drugog Rak, uoči trećeg Muhar. Bio je to šok za našu momčad, koja nema takav karakter da bi nakon svega uspjela izjednačiti.

Je li trebalo suditi jedanaesterac na Andriću?

-Imam dojavu da je trebalo, suci kažu da nije...

INTER: Matković, Bosec, Prenga, Šimunec, Valentić (od 79. I. Čeliković), Postonjski, Muhar, Vukčević (od 63. Ćulum), Rak (od 63. Vuk), Solomon, Andrić.

GORICA: Kahlina, Muhammed, Čagalj, Jovičić, Špićić, Suk (od 64. Lovrić), Maloča, Dvorneković (od 81. Arshakian), Miya (od 46. Marina), Čabraja, Atiemwen.

Sudac: Čuljak (Zagreb). (I. Pezelj)