inter-dinamo-310318

VRIJEDAN REMI S DINAMOM

Datum objave: 02.04.2018

Nogometaši Intera nastavili su s odličnom serijom, na zaprešićkom terenu remizirali su s Dinamom, utakmica je okončana rezultatom 0:0. Bio je to ogled 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige, a naša momčad prikazala je dobru igru protiv lidera prvenstva.

Dinamo je u prvom poluvremenu imao veći posjed lopte i češće prijetio. Izdvojili smo dva Olmova pokušaja, kao i slobodan udarac Hajrovića, no gosti do pogotka nisu stigli. U 39. minuti otvorila se Interova kontra, Rak je prodirao po desnom krilu. Ta je situacija mnogo obećavala, no Rak nije dobro reagirao, niti je ugrozio Livakovića, niti proigrao nekog od suigrača koji su mu se priključili u toj akciji.

Drugo poluvrijeme otvorio je Gavranović, solidno je pucao, ali Mrmić je bio siguran. U 61. minuti prilika za Vukčevića, no lopta je otišla iznad grede. Inter je imao još nekoliko potencijalno opasnih akcija, ali nije stvorena naglašeno dobra prilika. S druge strane, aktivan je bio Ćorić. U 82. minuti pucao je iz slobodnog udarca, no Mrmić je loptu izbio u korner. Napokon, u 88. minuti, opet pokušava Ćorić, ali Interov blok bio je na mjestu i otklonio opasnost. Ostalo je 0:0, svakome po bod.

Interov trener Samir Toplak:

-Odigrali smo jako dobro. Iskazali smo karakter, bili disciplinirani, taktički na visokoj razini. Ukupno je to izgledalo fenomenalno. Postali smo momčad koju je teško pobijediti. Nikad u većoj mjeri nismo limitirali Dinamo. Osim toga, imali smo dva-tri dobra izlaska prema golu gostiju, naročito je izgledna bila ona Rakova akcija. No, ukupno, rezultat je realan.

INTER: Mrmić, Bosec, Grgić, Komorski, Mamić, Postonjski (od 90. Prenga), Mazalović, Šarić, Vukčević, Rak (od 86. Ljubanović), V. Blažević (od 67. I. Blažević).

DINAMO: Livaković, Stojanović, Rrahmani, Lešković (od 51. Perić), Lecjaks, Ademi, Gojak (od 65. Ćorić), Hajrović, Fiolić, Olmo (od 80. Hodžić), Gavranović.

Sudac: Marić (Daruvar). (I. Pezelj)