dinamo-1-3

INTER – DINAMO 1:3

Datum objave: 18.09.2017

Inter je u 9. kolu Hrvatski Telekom Prve lige ugostio Dinamo i pretrpio poraz 1:3. Utakmica je odigrana po teškom terenu, travnjak je bio natopljen dugotrajnom kišom, koja je padala i tijekom utakmice, naročito snažno u drugom poluvremenu.

U takvim okolnostima nije se mogla očekivati posebno kvalitetna igra, ali Dinamo je ipak potvrdio status favorita i osvojio sva tri boda. Inter je promijenio sustav igre, zaigrao s petoricom igrača u posljednjoj liniji, ali gosti su već u 3. minuti došli do pogotka. Nakon što je loptu uputio Olmo, dobro je reagirao Henriquez i svladao Santinija. U 12. minuti 2:0 za Dinamo. Moro je pucao iz daljine, a pred Interovim vratima Soudani skrenuo loptu u mrežu i donio svojoj momčadi veliku prednost.

U 24. minuti udarac Postonjskog zaustavio je vratar Livaković, no osam minuta kasnije zatresla se i Dinamova mreža. Rak je ubacio s desne strane, a Šarić dobro pucao i smanjio Interov zaostatak na 1:2.

Nada da bi naša momčad mogla do izjednačenja nestala je u 55. minuti. Antolić je izveo korner, a Doumbia kvalitetnim udarcem glavom postavio konačan rezultat – 1:3. Do kraja utakmice kiša je nemilice natapala travnjak, smislene igre više nije moglo biti i Dinamo je došao do novog trijumfa.

Interov trener Samir Toplak:

-Teško je bilo igrati po ovakvom terenu, ali nemam zamjerki na pristup i htijenje moje momčadi. Dva gola primili smo nakon kornera, što nam se ponavlja, a opet smo se brzo našli u rezultatskom zaostatku. Dinamova pobjeda je zaslužena. Mi smo izgubili utakmicu, ali drago mi je da smo u Andriću dobili igrača koji je pokazao kako je pravo pojačanje.

INTER: Santini, Bosec, Dalić, Grgić, Komorski, Mamić, Postonjski (od 76. Haramustek), Mazalović, Šarić, Rak (od 61. V. Blažević), Andrić (od 87. Bencun).

DINAMO: Livaković, Stojanović, Sigali, Benković, Sosa, Antolić, Doumbia, Moro, Soudani (od 85. Gojak), Olmo (od 73. Lešković), Henriquez (od 64. Rrahmani).

Sudac: Zebec (Varaždin). (I. Pezelj)