INTER – DINAMO 0:3

Datum objave: 05.05.2017

Nogometaši Intera u 32. kolu Prve HNL ugostili su Dinamo i pretrpjeli poraz 0:3. Bila je to utakmica u kojoj naša izrazito oslabljena momčad nije imala velikih izgleda. Dinamo se od prve minute nametnuo kao znatno bolji suparnik i potvrdio ulogu favorita.

U 7. minuti Olmo je imao veliku priliku, ali pucao je u gredu. No, u 17. minuti gosti su poveli. Lešković je proigrao Hodžića, on je ušao u kazneni prostor, pucao i, uz lošu reakciju Čovića, poslao loptu u mrežu. Deset minuta kasnije gredu gađa Soudani, a isti igrač u 29. minuti postiže pogodak. Antolić je ubacio u šesnaesterac, a Soudani glavom precizno gađao za 0:2. Kakvu-takvu priliku Inter je stvorio u 31. minuti, no udarac Begića zaustavio je Zagorac.

U nastavku je Inter bolje parirao, vidjeli smo pokušaje Polizzija i Puljića, ali nedovoljno da se postigne pogodak. Postigao ga je Dinamo, Antolić je u 58. minuti, nakon odličnog solo-prodora, postavio konačnih 3:0 za Zagrepčane.

Interov trener Samir Toplak nakon utakmice je izjavio:

-Zaslužena pobjeda gostiju. Moja momčad u ovom je trenutku ispod razine potrebne da bi parirala Dinamu. Primili smo tragikomične golove, daleko smo od prave forme, očito je problem u glavama. Preuzimam odgovornost za zimski prijelazni rok. Namjeravili smo mirno prvenstvo privesti kraju, ali neki igrači očito ne mogu odgovoriti zahtjevima koje pred njih postavljamo.

INTER: Čović, Begić, Filipović, Komorski, Mujagić, Postonjski (od 84. Zulim), Šarić, Polizzi (od 58. Šiljić), Mesfin (od 46. Mikulić), Puljić, Kolar.

DINAMO: Zagorac, Stojanović, Lešković, Perić, Soldo, Moro, Antolić, Soudani (od 79. Machado), Gojak (od 86. Guilherme), Olmo, Hodžić (od 70. Ćorić).

Sudac: Marić (Daruvar). (I. Pezelj)