Inter – Dinamo 0:1

Datum objave: 29.10.2016

Inter je u 14. kolu Prve HNL bio domaćin Dinamu, a gosti su upisali pobjedu 1:0. Strijelac je bio Ćorić u 9. minuti, iskoristio je dodavanje Machada i vrlo lošu Interovu obrambenu reakciju, te zatresao mrežu i donio hrvatskom prvaku tri boda.

Inter je poražen, ali valja odmah reći kako su Zaprešićani odigrali odličnu utakmicu. Iako su i šest dana ranije u Rijeci igrali dobro, Interovi igrači su protiv Dinama bili još bolji, znatno opasniji za vrata suparnika.

Bilo je mnogo situacija koje su obećavale, a istaknuo se Puljić s nizom opasnih pokušaja. Izdvajamo onaj iz 30. minute, kada je senzacionalno pucao s ruba terena te briljantnim udarcem zatresao vratnicu. Puljić je i u Rijeci pogodio okvir vrata, također majstorskim udarcem. Dugo ćemo žaliti što te dvije lopte nisu ušle u mrežu, bili bi to pogoci najviše klase.

Imao je i Dinamo prilika (recimo Henriquezova vratnica), pred kraj utakmice Inter je zaigrao sasvim otvoreno pa su Zagrepčani imali više prostora, ali u ovoj utakmici momčad Samira Toplaka zaslužila je minimalno bod.

Toplak je nakon dvoboja kazao:

-Jako smo dobro počeli, imali smo agresivnost i kontrolu, no primili smo pogodak nakon pogreške kakvu dugo nisam vidio. Normalno je da sam tada bio ljutit. U prvom poluvremenu bili smo bolji od Dinama... Pred kraj utakmice smo krenuli va banq pa je i Dinamo imao prilika. No, ponosan sam na našu igru. Sve vam govori situacija u kojoj je Dinamo iz igre vadio napadača i uvodio stopera. U ovoj utakmici, kao i onoj s Rijekom, pokazali smo što možemo, ali sada tako treba igrati i protiv drugih.

Toplak je s pravom ponosan, njegova momčad je na pravom putu. A za kraj evo i riječi Jakova Puljića:

-Želim čestitati suigračima na igri i borbenosti. Taktički smo odigrali super, ali najteže je kad nakon takve utakmice ostaneš bez bodova. Da, protiv Rijeke i Dinama pogodio sam vratnice. Bili su to dobri pokušaji, ali pišu se samo golovi. Treba nastaviti raditi pa će i pogoci doći.

INTER: Čović, Bosec, Filipović, Komorski, Mesfin, Šarić (od 70. Brlečić), Šoljić, Blažević, Puljić, Ottochian (od 67. Čeliković), Kolar (od 77. Mamut).

DINAMO: Livaković, Matel, Sigali, Benković, Pivarić, Machado, Pavičić, Soudani (od 83. Schildenfeld), Ćorić (od 54. Knežević), Fernandes, Henriquez (od 60. Šitum).

Sudac: Pejin (Donji Miholjac). (I. Pezelj)

ZapIntDin 01-02 29-10-16.pdf