aluminij_inter_5_1

INTER – CIBALIA 3:2

Datum objave: 09.12.2017

Inter je upisao novu pobjedu! U 19. kolu Hrvatski Telekom Prve lige naša momčad svladala je u Zaprešiću Cibaliju 3:2 i dodatno učvrstila peto mjesto na tablici. Dva pogotka za Inter postigao je V. Blažević, jedan Andrić, dok su za goste pogađali Kordić i Galić.

Utakmica je počela izvrsno za Inter. Već u 1. minuti Andrić je povukao napad i centrirao, a V. Blažević glavom poslao loptu u mrežu Vinkovčana. U 8. minuti V. Blažević je imao priliku za povećanje vodstva, ali Šubarić je obranio.

Potom se bude gosti i u 11. minuti dolaze do izjednačenja. Brz napad i ubačena lopta pred Interova vrata, gdje se u gužvi najbolje snašao Kordić i ubacio loptu u mrežu. Cibalia se nakon izjednačenja razigrala, prijetili su Pervan, Galić i Štrkalj, prvi je bio neprecizan, udarce druge dvojice zaustavljao je Santini. Ipak, u 45. minuti Galić je, nakon ubačaja iz kuta, glavom pogodio za vodstvo Cibalije.

Inter je u drugo poluvrijeme ušao odlučan u namjeri za preokretom. Ubrzo je u šesnaestercu Cibalije srušen Postonjski, a Andrić je siguran realizator udarca s bijele točke, u tijeku je bila 50. minuta. U 68. minuti obrambeni igrač gostiju Milić dobio je drugi žuti karton i morao je napustiti igru. Samo dvije minute nakon toga Inter je postigao pobjedonosni pogodak. Mazalović je odlično proigrao Boseca na desnom krilu, uslijedio je dobar centaršut, a V. Blažević glavom je postigao svoj drugi, Interov treći gol na ovoj utakmici. Tako je V. Blažević stigao do petog ligaškog pogotka ove sezone i stigao kapetana Šarića (on i Mamić nisu protiv Cibalije igrali zbog žutih kartona) na vrhu klupske tablice strijelaca.

Do kraja utakmice događalo se štošta.Vukmanić se našao u nekoliko izglednih situacija, ali nije dobro reagirao, priliku je imao i Andrić, a Reganov udarac otišao je ponad grede. Na samom isteku igre opasno je bilo i pred našim vratima, ali do nove promjene rezultata nije došlo i Inter je na konto stavio tri nova boda.

Trener Samir Toplak:

-Presretan sam, ostvarili smo jako bitnu pobjedu protiv vrlo dobre Cibalije. Otvorili smo da je to milina, poveli, ali nismo zabili za 2:0. Suparnik nas je potom kaznio i na poluvremenu smo bili u zaostatku. U nastavku smo iskazali karakter i došli do novog trijumfa. Tako smo stigli na tri boda do velike Rijeke i mogu samo skinuti kapu svojim igračima.

Da, u petak navečer Inter je došao do 26 bodova, dok Rijeka (s utakmicom manje) ima 29. A upravo su Riječani sljedeći gosti Zaprešića, u srijedu 13. prosinca Inter i Rijeka igraju utakmicu četvrtfinala Kupa Hrvatske.

INTER: Santini, Bosec, Grgić, Komorski, Haramustek, Postonjski, Mazalović, Rak (od 77. Vukmanić), I. Blažević (od 90. Regan), V. Blažević (od 86. Zulim), Andrić.

CIBALIA: Šubarić, Karamarko, Milić, Ikić, Rubić, Plum, Muženjak, Galić, Pervan (od 71. Zgrablić), Kordić (od 87. Križanović), Štrkalj (od 75. Dabro).

Sudac: Pečarić (Zagreb). (I. Pezelj)