cibalia12

CIBALIA – INTER 1:2

Datum objave: 24.09.2017

Inter je ostvario vrlo vrijednu pobjedu u Vinkovcima. U 10. kolu Hrvatski Telekom Prve lige naša momčad svladala je Cibaliju 2:1. Oba pogotka za Inter postigao je kapetan Šarić, dok je strijelac za domaćina bio Štrkalj.

Zaprešićani, koji su ovaj put zaigrali u formaciji 4-3-2-1, nisu loše otvorili utakmicu, ali nekoliko obećavajućih akcija nisu doveli do odgovarajuće završnice. Nakon petnaestak minuta igre počela se buditi Cibalia. Kordić je pucao neprecizno, dok je Pervanov udarac Santini izbio u korner. Upravo iz tog ubačaja iz kuta, Cibalia je povela. Centrirao je Vojković, a Štrkalj glavom poslao loptu u mrežu.

Primljen pogodak poremetio je našu momčad, no Vinkovčani to nisu dodatno kapitalizirali. Na drugoj strani Inter je, na isteku prvog poluvremena, izjednačio. U tijeku je bila 45. minuta, Mamić je kvalitetno ubacio s lijeve strane, a Šarić odmjerenim udarcem glavom postigao pogodak za rezultatsku ravnotežu.

Bio je to temelj za potpun preokret koji je dovršen u nastavku. U 55. minuti V. Blažević je proigrao Rešetara, kojega je u šesnaestercu srušio vratar Brkić, a sudac Pejin opravdano dosudio kazneni udarac. S bijele točke pucao je Šarić, Brkić je obranio, no lopta se odbila do Šarića, koji je iz drugog pokušaja bio uspješan i postigao pogodak vrijedan pobjede. Ovdje valja spomenuti i kako je trener Samir Toplak hrabro pogodio s Rešetarom. Riječ je o mladiću od samo 17 godina, u Vinkovcima je imao prvoligaški debi, a izborenim jedanaestercem uzvratio treneru na povjerenju.

Do kraja utakmice Interu se otvorilo niz više ili manje izglednih prilika, pucali su V. Blažević, Rak, Bosec, Ottochian i Haramustek, ali rezultat se nije mijenjao. Ostalo je 2:1 za našu momčad i tri boda stigla su u Zaprešić.

Toplak je nakon utakmice izjavio:

-Dobro smo ušli u utakmicu, ali u početnoj fazi nismo stigli do realizacije. Potom smo primili gol iz kornera, nakon čega smo se na neko vrijeme 'raspali' i mogli smo primiti još poneki pogodak. Ipak, izjednačili smo u najboljem trenutku, a i drugi pogodak stigao je u pravo vrijeme. Vratili smo se, pokazali karakter i pobijedili, ali nisam zadovoljan realizacijom u završnici utakmice. Ovo su nam jako bitni bodovi, oni vrijede dvostruko.

CIBALIA: Brkić, Filipović, Zgrablić, Peričić, Rubić, Vojković (od 61. Stepčić), Muženjak, Miličević (od 46. Galić), Pervan, Kordić (od 72. Dabro), Štrkalj.

INTER: Santini, Bosec, Grgić, Komorski, Mamić, Postonjski, Mazalović, Šarić, Rak (od 90. Haramustek), V. Blažević (od 82. Ottochian), Rešetar (od 57. Bencun).

Sudac: Pejin (Donji Miholjac). (I. Pezelj)