INTER – CIBALIA 1:1

Datum objave: 27.04.2017

Nogometaši Intera na svom su terenu, u 30. kolu Prve HNL, remizirali protiv Cibalije, rezultat je glasio 1:1. Naša momčad odigrala je vrlo slabo prvo poluvrijeme, nakon kojega je bila u rezultatskom zaostatku. Strijelac za Vinkovčane bio je Brekalo u 40. minuti, iskoristivši asistenciju Baše.

Nakon što je trener Samir Toplak na poluvremenu razbudio svoje igrače, Inter je znatno bolje odigrao nastavak. Već u 49. minuti Inter je izjednačio. Postonjski je ubacio loptu u šesnasterac, Filipović pucao glavom i pogodio vratnicu, a odbijenu loptu u mrežu je ubacio Puljić. Bio je to njegov 11. pogodak u ovom prvenstvu.

Puljić je ubrzo, u 54. minuti, u izvrsnu priliku izbacio Postonjskog, ali njegov udarac obranio je vratar Matković. Na isteku utakmice pokušao je Kolar, s druge strane i Brekalo, ali nove promjene rezultata nije bilo. Tako je Interu, koji je, kao i u Osijeku,  igrao u formaciji 3-5-1-1 na kraju pripao bod.

Toplak je nakon utakmice izjavio:

-Sramota me kako smo odigrali prvo poluvrijeme. Bili smo sterilni i plašljivi, Cibalia nam se nametnula i mogli smo biti zadovoljni minimalnim zaostatkom. Drugo smo poluvrijeme super otvorili golom i počeli izgledati kao momčad. Puljić se razigrao, Postonjski je imao veliku priliku, ali na kraju smo opet ostali bez pobjede.

INTER: Čović, Begić, J. Filipović, Komorski, Bosec, Postonjski (od 86. Mujagić), Mazalović (od 59. Polizzi), Šarić, Čale (od 70. Mesfin), Puljić, Kolar.

CIBALIA: Matković, Žderić, Zgrablić, Tomašević, Čuljak, Muženjak, M. Mišić (od 76. Pervan), Baša (od 57. Mastelić), Vitaić, P. Mišić (od 70. Z. Filipović), Brekalo.

Sudac: Frković (Gospić). (I. Pezelj)