Inter Zaprešić

ODLIČNI MUHAR OBILJEŽIO CIJELO KOLO

Datum objave: 16.08.2018

Interova pobjeda (3:2) na gostovanju kod Gorice, razbudila je zadovoljstvo i optimizam u našoj momčadi. U jakoj konkurenciji Igora Postonjskog, Nikole Raka i strijelca pobjedonosnog pogotka Ivana Mamuta, kao junak utakmice isprofilirao se Karlo Muhar. Štoviše, Sportske novosti su Karla proglasile i najboljim igračem cijelog 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Lijepo priznanje 22-godišnjem veznom igraču koji je u Zaprešić došao iz Dinama, odnosno njegove druge momčadi, iako je ponešto odigrao i za prvi sastav hrvatskog prvaka.

Muhar je u Gorici ušao u 64. minuti i u kratkom vremenu napravio niz dobrih stvari. Dvaput je finim udarcima zaprijetio domaćinu, no vratar Kahlina ih je obranio. U 84. minuti, međutim, Karlo je zabio efektan pogodak lijevom nogom za izjednačenje na 2:2. Muhar kaže:

-U Inter sam došao kako bih se pokazao na prvoligaškoj sceni. Svjestan sam svojih mogućnosti i pokušavam ih prikazati na terenu. U Velikoj Gorici sam ušao u trenucima kada smo gubili 1:2 i silno sam želio pomoći momčadi, koja je nakon dva kola imala gol-razliku 0:8. Htio sam pomoći da se izdignemo iz toga i krenemo osvajati bodove. Bili smo bolji od domaćina i zašto u takvoj situaciji ne bismo pobijedili? U igru sam unio veliku dozu energije i uspjeli smo okrenuti rezultat.

Prije pogotka vidjeli smo i dva dobra Karlova udarca.

-Kao zadnji vezni imam puno defenzivnih zaduženja, ali želio sam dati doprinos i u napadačkim akcijama. Išao sam naprijed, znam da imam dobar udarac i volim ga koristiti. Kahlina mi je dvaput obranio, treći put nije mogao. Ti udarci iz daljine moja su forca i pokušavam ih koristiti bar jedanput-dvaput po utakmici. Radim na šutu, imam dobar udarac i nije mi problem pucati ni s 30 metara.

Karlo je protiv Lokomotive igrao cijelu utakmicu, u Rijeci poluvrijeme, protiv Gorice završnih pola sata.

-Trener odlučuje, a na meni je da dajem sve od sebe. Svaka utakmica ima svoju priču, no moja je želja izboriti standardnu poziciju u prvih jedanaest. Za Dinamo 2 igrao samo puno utakmica u Drugoj ligi, koja je malo više fizički naglašena, no u Prvoj su veći znalci i moram se tome prilagoditi.

Inter je u prva dva kola primio osam pogodaka, no dojam nije bio loš kao rezultati. Zatim je stigla vrlo bitna pobjeda u Velikoj Gorici.

-Ta tri boda nam jako puno znače za stabilnost i momčadski duh, taj trijumf dao nam je krila i samopouzdanje. U prva dva kola imali smo određenu igru, ali i puno nesreće. Lokomotiva i Rijeka su nam iz deset udaraca zabile osam golova. No, to je prošlo, već smo u sredini tablice.

Utakmica 4. kola Slaven Belupo – Inter odgođena je za 8. rujna, tako da će između Gorice i dolaska Hajduka u Zaprešić naši igrači imati dva tjedna bez ogleda za bodove.

-Sada bi nam odgovaralo da igramo sa S. Belupom, ali što je – tu je. Stoga jedva čekamo dolazak Hajduka da zaigramo na novom terenu u Zaprešiću. Uvjeren sam kako ćemo u toj utakmici dobro parirati Splićanima, zaključio je Muhar. (I. Pezelj)