dinamo_240918

DINAMO – INTER 5:3

Datum objave: 24.09.2018

Nogometaši Dinama na svom su terenu svladali Inter 5:3. Riječ je o utakmici 8. kola Hrvatski Telekom Prve lige, ogledu koji je donio čak osam pogodaka, ali ne može se kazati da je bio naročito kvalitetan. Naprotiv, većina pogodaka pala je nakon velikih pogrešaka obrana obje momčadi. Za Dinamo je dva gola postigao Petković, po jedan Lešković, Budimir (11 m) i Kadzior. Za naš sastav pogađali su Ajayi, Andrić, te Dinamov igrač Šunjić koji je zabio autogol.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično mirno. Dinamo je držao inicijativu i stvorio nekoliko prilika. Za vodstvo domaćina zabio je Lešković u 14. minuti, pucao je glavom, a lopta je, uz slabu reakciju vratara Matkovića, završila u mreži. Matković je kasnije osjetno podigao razinu izvedbe i obranio nekoliko teških udaraca, ponajprije Petkoviću i Kadzioru.

Drugo poluvrijeme donijelo je 'vatromet' pogodaka, ali i velikih pogrešaka na obje strane. U 53. minuti Haramustek je proigrao Ajayija, a on mirno plasirao loptu u mrežu te izjednačio. Dvije minute kasnije raspoloženi Mamut osvojio je loptu nakon ispucavanja Zagorca, što je omogućilo priliku Andriću. Kapetan Komnen odlično je reagirao i preciznim udarcem iskosa donio vodstvo Interu. To je šesti pogodak Andrića u ovom prvenstvu, te sa Zwolinskim iz Gorice drži vrh tablice strijelaca cijele lige.

Na žalost, vodstvo Intera kratko je trajalo. Dinamo je ubrzo nakon polaska s centra izborio kazneni udarac. U kontaktu su bili Haramustek i Petković, sudac Pejin pokazao je na bijelu toču, te Haramusteku dodijelio crveni karton. Budimir je sigurno realizirao jedanaesterac za 2:2.

U 69. minuti novo vodstvo Intera. Mamut je ubacio iz slobodnjaka s desne strane, a pred Dinamovom mrežom Šunjić nespretno reagirao i poslao loptu u vlastita vrata. Inter, međutim, opet nije uspio zadržati prednost duže od minutu-dvije. U 71. minuti neometani Petković zabio je nakon ubačaja Kadziora. U 83. minuti opet je strijelac Petković, nakon što je Musina lopta došla do njega postigao je gol za vodstvo Dinama 4:3. Tu se već naziralo da će Inter bez boda napustiti Maksimir, a pobjedu Dinama 5:3 zaokružio je Kadzior u sučevoj nadoknadi, kada je realizirao kontru i asistenciju Oršića. Valja spomenuti i kako je pri vodstvu Dinama 4:3 Andrić bio srušen u kaznenom prostoru, no sudac se ovaj put nije oglasio, a isti igrač je pri istom rezultatu imao priliku, ali njegov udarac glavom nije bio dovoljno precizan.

Našu momčad ovaj put je vodio Branko Lađević, koji je mijenjao kažnjenog Samira Toplaka. Lađević je nakon utakmice rekao:

-Dinamo je sigurno bolja momčad. Prvo poluvrijeme smo pustili da prođe pokraj nas, no u drugo smo ušli hrabro i došli do rezultata, imali smo sve, ali mogu reći da smo poklonili pobjedu Dinamu. Igra naše obrane bila je katastrofalna. Pravili smo individualne pogreške kakve se ne smiju događati u 1. ligi, no moramo raditi s igračima koje imamo i te pogreške ispravljati. Dinamu smo zabili tri gola i izgubili, što je nogometna tragedija.

DINAMO: Zagorac, Moharrami, Lešković, Perić, Musa, Šunjić, Kadzior, Gojak (od 63. Ademi), Petković, Menalo (od 65. Oršić), Budimir (od 82. Gavranović).