vijesti_dinamo

Dinamo – Inter 2:1

Datum objave: 15.08.2016

Dinamo je, u utakmici petog kola Prve HNL, na maksimirskom stadionu pobijedio Inter 2:1. Hrvatski prvak upisao je pobjedu zahvaljujući pogocima Soudanija u 38. i Fernandesa u 82. minuti. Interov poraz ublažio je Blažević golom u sučevoj nadoknadi utakmice.

Inter je u prvom poluvremenu prilično dugo odolijevao prvaku, no u 38. minuti Kneževićev ubačaj Soudani je proslijedio u mrežu za vodstvo domaćina.

Inter je u drugom poluvremenu zaigrao bolje i došao do nekih mogućnosti za izjednačenje. U 57. minuti prilika se ukazala Altiparmakovskom, no njegov udarac je blokiran. U 65. minuti Blažević je dobro pucao, ali vratar Eduardo neutralizirao je udarac. Na drugoj je strani Interov čuvar mreže Čović imao nekoliko dobrih intervencija.

Drugi Dinamov pogodak postigao je Fernandes u 82. minuti nakon brze akcije Zagrepčana. U nadonadi vremena Inter je uspio smanjiti zaostatak, Ottochian je asistirao s desne strane, a Blažević glavom poslao loptu u mrežu.

Blažević je nakon utakmice kazao:

-Krenuli smo malo bojažljivo, nije naš stil da radimo toliko pogrešaka. Dinamo je preiskusan i prekvalitetan da to ne bi znao kazniti. U drugom poluvremenu, čim smo počeli igrati, stigli smo do nekih prilika, ali nismo ih realizirali. Dinamo je zasluženo pobijedio.

DINAMO: Eduardo, Stojanović, Benković, Schildenfeld, Matel, Pavičić, Knežević (od 79. Gojak), Soudani (od 71. Karimi), Rog (od 64. Olmo), Fernandes, Henriquez.

INTER: Čović, Filipović, Mazalović, Komorski, Ottochian, Šoljić, Brlečić, Čeliković (od 60. Mesfin), Puljić (od 80. Zulim), Blažević, Kolar (od 56. Altiparmakovski).

Sudac: Marić (Daruvar). (I. Pezelj)

ZapDinInt 2-1 13-08-16.pdf