dinamo031217

DINAMO – INTER 1:0

Datum objave: 04.12.2017

Interovi nogometaši pretrpjeli su poraz u 18. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. Dinamo je u Maksimiru upisao pobjedu 1:0 i tako je naša momčad poražena prvi put od kraja rujna i gostovanja kod Hajduka.

Pogodak odluke postigao je Olmo u 84. minuti. Do tada je Inter uspješno odolijevao u utakmici u kojoj lider prvenstva nije stvorio mnogo prilika. Štoviše, osim situacije iz koje je Olmo zatresao mrežu, Dinamo je blizu pogotku bio još samo u 12. minuti, kada je Santini zaustavio udarac Henriqueza.

Inter je u Maksimiru igrao na tragu onoga što je nedavno prikazao u Rijeci, kada je dvoboj s prvakom završio bez pogodaka. Opet je naša obrana bila na visokoj razini, ali u 84. minuti došlo je do pogreške, Olmo je ostao sam na desnoj strani šesnaesterca i tu priliku nije propustio. Lecjaks je ubacio s lijeve strane, a Olmo iskosa snažno pucao i donio Dinamu pobjedu.

Inter izrazitih prilika nije imao, iako su se Raku nudile obećavajuće situacije, jedna baš nedugo prije pogotka odluke. Doimalo se da će naš sastav izdržati i upisati još jedan odličan rezultat, ali ovaj put mreža nije sačuvana i doživljen je poraz. Realno, ništa strašno, Inter je i dalje na petom mjestu...

Trener Samir Toplak:

-U fazi obrane bili smo jako dobri, igrali gusto i kompaktno. U prvom poluvremenu Dinamo je stvorio samo jednu priliku. No, pred kraj utakmice dogodila nam se jedna taktička pogreška i ostali smo bez boda. Ponavljam, u obrani je bilo dobro, ali u fazi napada više sam očekivao. Istaknuo bih i nikad bolje suđenje.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Sigali, Rrahmani (od 70. Moro), Lecjaks, Ademi, Doumbia, Antolić (od 81. Hodžić), Soudani, Olmo, Henriquez (od 60. Fiolić).

INTER: Santini, Bosec, Grgić, Komorski, Mamić, Postonjski (od 57. Zulim), Mazalović, Šarić, Rak, I. Blažević (od 69. Regan), Andrić (od 86. V. Blažević).

Sudac: I. Križarić (Čakovec). (I. Pezelj)