dinamo-kup-301116

DINAMO BOLJI U ČETVRTFINALU KUPA

Datum objave: 01.12.2016

Nogometaši Intera poraženi su utakmici četvrtfinala Kupa Hrvatske. Zaprešićani su ugostili Dinamo koji je upisao pobjedu 1:0 i plasirao se u polufinale. Strijelac jedinog pogotka bio je Perić u 68. minuti, on je iskoristio ubačaj Fiolića i glavom poslao loptu u mrežu vratara Mrmića.

Inter je u ovoj utakmici nastupio bez niza važnih igrača, ali i Dinamo je na zaprešićki travnjak poslao momčad koja je bila daleko od najjače postave hrvatskog prvaka.

Dinamo se od početka nametnuo kao bolja momčad, te stvorio nekoliko opasnih situacija. Inter je u 40. minuti zaprijetio, no Mamutov udarac vratar Šemper izbacio je u korner. U 60. minuti veliku priliku nije iskoristio igrač gostiju Gojak, no ubrzo je Perić osigurao Dinamov prolaz. Do kraja utakmice Dinamovi igrači dvaput su pogodili gredu, bili su to udarci Fiolića i Šituma.

Promjene rezultata ipak nije bilo, pa je Dinamo zadržao minimalnu prednost, a Inter se za ovu sezonu oprostio od Kupa. Trener Zaprešićana Samir Toplak nakon utakmice je kazao:

-Dinamova pobjeda apsolutno je zaslužena. Mi nismo bili na željenoj razini. I dok je obrana bila u redu, u napadu smo zakazali. Nismo uspjeli preseliti igru na Dinamovu polovicu. Bez obzira na izostanke, nemamo alibi za to što nismo bili bolji. Ovo je bilo ispod razine moje momčadi.

INTER: Mrmić, Bosec, Filipović, Begić, Mesfin, Šarić, Brlečić (od 73. Šoljić), Polizzi, Puljić (od 89. Soldo), Čeliković, Mamut (od 62. Altiparmakovski).

DINAMO: Šemper, Morris, Schildenfeld, Perić, Sosa, Karimi (od 58. Gojak), Moro, Fiolić (od 76. Šitum), Machado, Olmo, Hodžić (od 51. Henriquez).

Sudac: Vučemilović-Šimunović (Osijek). (I. Pezelj)

ZapIntDin_kup_0-1 30-11-16.pdf