vijesti_istra_301018

ANDRIĆ ZA POBJEDU NAD RUDEŠOM

Datum objave: 26.11.2018

Inter je upisao vrlo bitnu pobjedu u 15. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. Naša momčad svladala je Rudeš 1:0 na stadionu u Kranjčevićevoj ulici. Pogodak odluke postigao je kapetan Andrić u 65. minuti, kada je efektno zabio glavom i iskoristio odličan centaršut I. Čelikovića. To je Andrićev osmi gol u ovom prvenstvu i opet je na vrhu liste najboljih strijelaca lige.

Inter je vrlo dobro ušao u utakmicu, držao kontrolu igre i inicijativu, ali u prvih pola sata nije iskoristio nekoliko vrlo izglednih situacija. Treba kazati kako je i vratar Rudeša Banić bio raspoložen pa je u prvom poluvremenu njegova mreža ostala netaknuta. Nakon neiskorištene dominacije, u našu se momčad uvukla određena nervoza, ali bilo je dovoljno razloga za optimizam uoči nastavka igre.

Nakon 20 minuta u drugom poluvremenu došlo je do trenutka odluke. I. Čeliković osvojio je loptu na lijevoj strani i fino ubacio, a Andrić reagirao kapetanski i zatresao mrežu za pobjedu u ovoj vrlo bitnoj utakmici. Kasnije je Mamut imao tri obećavajuće situacije, ali njegovi udarci glavom nisu bili dovoljno precizni. Rudeš je, naravno, želio pronaći put do Interovih vrata, ali mreža sigurnog Matkovića ostala je sačuvana. Tako je Inter ostvario cilj i osvojio tri izrazito važna boda.

Trener Samir Toplak nakon pobjede je kazao:

-Izdominirali smo domaćina, igrali smo kombinatorno i stvorili puno prilika. Ne smiju nam se događati toliki promašaji, zbog čega smo morali drhtati do zadnje sekunde. No, igra nam je imala glavu i rep iz čega smo stvarali brojne šanse. Ovo su velika tri boda!

RUDEŠ: Banić, Filipović (od 85. Barić), Pantalon, Obanor, M.L. Vojković, Kalik, Jukić, Mišković (od 68. Tomičić), Mrkonjić, Falinski, Klepač (od 59. Kovačec).

INTER: Matković, Bosec, Prenga, Šimunec, I. Čeliković, Brezovec (od 90. Postonjski), Muhar, Vukčević (od 55. Mamut), Rak, Ajayi (od 86. Vuk), Andrić.

Sudac: Bel (Osijek). (I. Pezelj)